Informace

O focení

Jaké počasí je nejvhodnější na focení?

Každé počasí v jakémkoliv ročním období má své kouzlo a dotváří celkovou atmosféru fotografií. Proto můžeme fotit po celý rok skoro vždy, pokud zrovna neprší, i když by to šlo. Může to znít zvláštně, ale ne vždy je slunečno, to pravé ořechové. Mraky, mlha ani sníh nejsou vždy na škodu. Nebojte se proto venkovního focení v průběhu celého roku.

Co si vzít s sebou?

Domácí mazlíčci jsou vřele vítáni!

Byla by škoda nevzít s sebou různé rekvizity, které byste rádi při focení použili. Pro děti určitě nezapomeňte vzít jejich oblíbené hračky, plyšáky apod., také se bude hodit malá deka, pití a nějaké „dobroty“ za odměnu. Pro ty úplně nejmenší přibalte nějaké to „chrastítko“, které je zaručeně zaujme.

A nakonec to hlavní, dobrá nálada je základem :-)

Jak se obléknout?

Základním pravidlem je zvolit oblečení, ve kterém se cítíte příjemně a zároveň bude odpovídat zvolenému prostředí a záměru celé fotografie.

Nebojte se barev – určitě není nutné držet se bílé a černé klasiky, naopak barvy jsou v přírodě zajímavější. Pokud možno se vyvarujte oblečení s výraznými nápisy či obrázky nebo v neonových barvách.

Určitě nezapomeňte na různé doplňky (šperky, šátky, šály, klobouky atd.) a vhodnou obuv. V případě focení ve více osobách se vždy snažte sladit k sobě – nejen barevně, ale hlavně stylem oblečení.

Vezměte si s sebou určitě více variant a společně vybereme ty nejvhodnější a postupně je prostřídáme.

Kdy dostanu své fotografie?

Nejpozději do 7 dnů od focení, Vám zašlu e-mailem neupravené náhledy nejlepších fotek k výběru pro retuš, pokud není ponechán výběr rovnou na fotografovi. Počet náhledů se odvíjí od zvoleného balíčku.

Náhledy jsou očíslovány a Vy si vyberete odpovídající počet fotek dle balíčku a e-mailem mi sdělíte jejich čísla.

Doba vyhotovení vybraných fotografií je nejpozději do 4 týdnů od zaslání čísel náhledů k úpravě (retuši).

Fotografie jsou předávány osobně na DVD nebo zasílány přes „úschovnu“. V případě zájmu o zaslání DVD poštou, je připočítáván poplatek ve výši 50,- Kč.

O mně

Zdravím Vás!

Jmenuji se Eva a velice mě těší, že jste navštívili mé stránky. Focení se věnuji již sedmým rokem, kdy se postupem času z velkého koníčku stala součást mého každodenního života. Neustále se snažím zdokonalovat a získávat nové informace. Zaměřuji se především na portrétní a rodinnou fotografii. Ale ani jiné žánry mi nejsou zcela cizí. Jelikož ve svém volném čase velice ráda vyrážím do přírody, tak focení fauny a flóry je pro mě tím pravým relaxem.

Přeji krásný den!
Eva